U Šibalů - ubytování v soukromí

Aktuality
Tisk článku

Pozvánka na podzim

Podzim je jedno ze čtyř roční období, kdy léto postupně přechází v zimu. Astronomický podzim začíná podzimní rovnodenností kolem 23. září a končí zimním slunovratem kolem 21. prosince. Roční období plné barev, stromy ztrácejí listí, dny se krátí a noci prodlužují, ochlazuje se. Podzim nás pomalu, polehounku a přece neobytně připravuje na příchod zimy. Krajina na podzim láká a je přece škoda zůstat jen doma a nepoznat krásu krajiny. Probarvování přírody. Můžete si užít babí léto a jeho podzimní pohodu v přírodě, pěšky nebo na kole a poznat sílu a kouzlo barev v krajině. U nás je klidné místo na pobyt.

Léto se s námi rozloučilo a nastalo další z kouzelných období v roce. Podzim má své nezaměnitelné kouzlo v barevnosti přírody. 

Pozvánka na podzimPozdní léto
Přistál mi na ruku, pavouček malý, spouštěl se po větru, pro splněná přání.
Leze mi po dlani, maličký pavouček, vydal se na cestu, opustil palouček.
Spřádal si kabátek, pro slavné chvíle, z tenoučkých nitek, pro vzdušné cíle.
Stavím se větru, pusť se mé dlaně, připrav se k letu, na rozlehlé pláně.

Máme pro vás 3 důvody, proč přijet na podzim k nám

  1. Podzimní krajina je jako paleta od malíře, kde najdete všechny barvy v několika různých odstínech, jako v žádném jiném období v roce.
  2. Začátkem podzimu  přichází pozdní léto neboli babí léto, které se vyznačuje slunným a teplým počasím, počasím téměř beze srážek a málo větrným. V noci bývá chladno a k ránu se vytvářejí mlhy, ale po větší část dne je slunné a teplé počasí. Krajina je během babího léta protkaná volně se vznášejícími pavučinami drobných pavoučků. Pavučinky jsou skutečně úžasné, mám je v krajině moc ráda a rok co rok obdivuji jejich krásu. Babí léto přichází nejčastěji v období okolo 28. září – svátek sv. Václava.
  3. Podzim je ideální období pěší turistiku i na procházku do lesů. Pokud je počasí přívětivé, máme plné lesy hub, jen je nasbírat.
  4. Na podzim červenají a dozrávají šípky, barví se do tmavě fialova kuličky bezu černého a je možné nasbírat další plody léčivek.

Často se mě lidé ptají: " Můžeme přijet na podzim?". "Ano", odpovídám, mám podzim a podzimní krajinu ráda. Můžete zkusit sami, jaké je to u nás na podzim.  Přijeďte k nám a užijte si venkovskou turistiku nebo cykloturistiku podzimní krajinou zbarvenou všemi barvami, nadýchat se čistého vzduchu a cítit jeho podmanivou vůni a zažít krásu jemných pavučinek pověšených všude kolem sebe. Doporučuji podívat se na naše tipy na výlety nebo tipy na zážitky. Vybrala jsem pro vás zajímavosti, výlety jsem doplnila mapkami s doporučenou trasou a budu potěšena, když si nějaký z mých tipů vyberete. Přeji vám hodně nádherných zážitků při poznávání a odpočinku od všedních dnů. "A večer? Co budeme dělat večer?". Můžete si zatopit v krbových kamnech, poslouchat praskání dřeva, jen tak se dívat do ohně nebo s pěknou knihou usednout v blízkosti kamen a nechat se prohřívat. Můžete si popovídat s přáteli.

Pozvánka na podzim Pozvánka na podzim Pozvánka na podzim Pozvánka na podzim Pozvánka na podzim

Naše nabídka ubytování v apartmánu č. 2 a apartmánu č. 3 za cenu od 300,- Kč / lůžko / noc. Tak již neváhejte, přijeďte k nám a užijte si podzim s celou jeho kouzelnou hrou barev.

Těšíme se na vás. Nashledanou u nás U Šibalů v Haškovcově Lhotě.

zpracovala Jana Šibalová, ubytování v soukromí U Šibalů

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
haskovcova-lhota.jpg 1889.1 Kb
Tisk článku
Tisk článku

Dovolená v létě

Kam pojedeme na dovolenou v létě 2016? To je otázka, kterou si v těchto dnech pokládáme stále častěji. Prohlížíme prosluněné katalogy cestovních kanceláří nebo prohlížíme internetové stránky a sníme o letní dovolené. Vždyť dovolená je jedno z nejdůležitějších období roku, neboť při ní načerpáme ztracenou energii, získáme nové zážitky a poznáme něco nového. Je však vhodné se rozhodnout a co nejdříve si vybrat. Stále je z čeho vybírat a můžeme si pro sebe najít to, co nám bude nejvíce vyhovovat. Rezervace na letní dovolenou již jsou v plném proudu.

Dovolená v létěNabízíme vám pobyt pro vaši rodinu nebo setkání a odpočinek s vašimi přáteli na venkově. Máme pro vás připravené ubytování v apartmánu č. 2 i apartmánu č. 3 a ostatní je již na vás. Venkovská turistika a poznávání přírody mikroregionu Bechyňsko, kultura a kulturní akce, historie, která prošla okolím nebo jen tak lenošení. Můžete si užít výlety pěšky nebo na kole po okolí. Budete mít nové zážitky a budete se moci dostat do kontaktu se zajímavými místy, které mohou být pro vás nové, podivuhodné, lehce znepokojivé a po kterých vám nezůstanou jen snímky v albu, ale snad i něco více. Návštěva u nás ve vás možná i zanechá dlouhodobou vzpomínku.

Léto plné květů
Pod slunečníkem slunného léta, v zahradě plné nádherných květů,
se plní všechna přání vzletná a probouzí chuť dne za ranních rozbřesků.
Pod slunečníkem nežného léta v zahradě plné překrásných květů,
svá stébla slepá víra splétá a hraje všemi pocity a tisíci odlesků.

Dovolená v létěProč přijet v létě právě k nám?

  1. Dovolená v soukromí je vhodná pro nezávislé cestovatele, kteří chtějí mít nové intenzivní zážitky a to zejména z pěší turistiky, jízdy na kole nebo kontakt s vodou při sjíždějí řeky Lužnice nebo výlet lodí po Vltavě.
  2. Návštěva zajímavého místa ve vás může zanechat dlouhodobou pozitivní vzpomínku a zajímavých míst je v okolí mnoho.
  3. Léto je ideální období pěší turistiku i na procházky do lesů a pokud je počasí přívětivé je v okolních borových lesích plno borůvek, malin i hub a můžete si je nasbírat.
  4. U nás můžete využít klidné místo na pobyt, odpočinout si a načerpat sílu z přírody.

Dovolená v létěNevíte, kam se v létě vydat? Zajímavá místa v okolí můžete najít na našem rozcestí.

Máme pro vás připravenou cykloturistickou mapu Mikroregionu Bechyňsko 1:50 000.
Města, obce i zajímavá místa, značené turistické trasy i mnoho dalšího najdeme i na mapách, které vydává Klub českých turistů a to mapy číslo 71 a číslo 76. Tyto mapy vám můžeme zapůjčit.

V měsíci červenci a srpnu roku preferujeme týdenní pobyty od soboty do soboty, ale jsou možné i kratší pobyty. Budete mít k dispozici apartmán č. 2 nebo apartmán č. 3 a cena je stanovená dohodou za obsazená lůžka. Základní cena za obsazené lůžko za noc je od 300,- Kč / lůžko / noc.

Pokud máte zájem o využití naší nabídky, neváhejte nás kontaktovat. Budeme rádi, když využijete naší nabídky a rezervujete si ubytování. Dovolená v létěPřejeme vám šťastnou volbu.

Těšíme se na vás a nashledanou u nás U Šibalů

zpracovala Jana Šibalová, ubytování v soukromí U Šibalů

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
haskovcova-lhota.jpg 1889.1 Kb
Tisk článku