U Šibalů

Aktuality
Tisk článku

Adventní čas

Advent je příchod. Příchod něčeho nového. Je to začátek liturgického roku, období čtyř neděl před vánočními svátky. Pro věřící je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Dříve to byla doba postní, kdy byly zakázány veškeré zábavy, tanec a zpěv, což v dnešním světě již není tak striktně dodržováno.

Advent je čas zklidnění. Čas zastavení se v mysli a čas přemítání. Krátký den a především dlouhá noc nás vyzývá ke klidu a právě adventní čas je ten správný okamžik.

Víte, kde budete v adventním čase? Nechcete zůstávat doma a chtěli byste si v klidu odpočinout? Nemáte rádi přeplněná města, přeplněné obchody? Právě pro vás máme nabídku na odpočinek, kde najít sílu a energii adventu v jiném světle. U nás je klidné místo na pobyt. Budeme mít pro vás připravený byt č. 2 a byt č. 3. Posezení u krbových kamen s plápolajícím ohněm a třeba při vůni vlastnoručně upečené vánočky nebo cukroví. Mohlo by to být pro vás správné místo na pobyt v adventním čase, které vám můžeme nabídnout.

Adventní časAdventní čas
Nechť vaše kroky mají šťastnou stopu
Nechť srdce
plesají a láska z nich sálá
nejen v adv
entním čase, ale po celé období roku 
nechť zvon zvoní a na cestu života láká.
 

Co s adventem? Jak pohlížet na advent?

 • adventní věnec - má symbolický význam a měl by zajistit zdraví, lásku, ale i štěstí a bohatství
 • jmelí - přináší požehnání a štěstí do domu
 • barborky - větvičky třešně natrhané na svátek sv. Barbory 4. 12. nádherně vykvetou bílými kvítky v období vánoc kolem štědrého dne
 • vánočka - kynuté pečivo ve tvaru vánočky, do které se zapékala mince; nálezci mince předpověděla bohatství po celý následující rok
 • cukroví - pečení cukroví v klidu beze spěchu je významné pro rodinný život; společné chvíle při pečení umožňuje rodině strávit čas v pohodlí a klidu domova a navozuje příjemnou atmosféru díky aromatickým kořením
 • mísa s ovocem - jablíčka spolu se sušeným ovocem a ořechy, to vše jsou symboly blahobytu po celý následující rok
 • vánoční stromek - zdobí společně s chvojím dům a ochraňuje před vším zlým
 • vánoční hvězda - pokojová rostlina oblíbená pro svoje tmavě zelené a sytě červené listy, které se do červena zbarvují právě v zimním období kolem vánoc; vykvétá nenápadnými bílo žlutě zbarvenými kvítky

Adventní čas je čas pomoci druhým, čas dobročinnosti. Pomáhat je přirozená vlastnost člověka. Někdy nevíme, komu pomáhat, aby naši pomoc využil a ne zneužil. Váháme. Najednou to přijde a my najdeme sami sebe a najdeme v sobě sílu pomáhat druhým. Tím, že pomáháme druhým, právě proto, že děláme, co nás baví a těší, pomáháme i sami sobě. Je to propojené. Důležitý je náš vnitřní pocit spokojenosti. Adventní čas je příležitost, podívat se sami na sebe, na to co nás baví a pokud pomůžeme, byť i jedinému člověku třeba milým slovem, dobro se bude šířit kolem nás. My pomáháme.

Adventní čas Adventní čas Adventní čas Adventní čas Adventní čas

V zimním období je nutná rezervace minimálně 3 dny předem, pro vytopení bytů.

Těšíme se na Vás a na shledanou u nás U Šibalů v Haškovcově Lhotě.

zpracovala Jana Šibalová

Tisk článku
Tisk článku

Zima

Zima je jedno ze čtyř ročních období nastávajících v celé zemi. Je obdobím s nejnižšími teplotami a nejkratší dobou denního světla. Astronomická zima začíná zimním slunovratem kolem 21. prosince a končí jarní rovnodenností kolem 21. března. Zima je období sněhu, mrazu i odpočinku. Můžete si užít zimní krásu krajiny i posezení před krbovými kamny. U nás je klidné místo na pobyt.

Přijeďte k nám a užijte si zimní čas. Zima je úžasná, má chladné, mrazivé kouzlo. Najednou se přidá slunce se svými paprsky, to je zážitek. 

Pozvánka na zimní víkend

Zimní krajina
Blíží se zima, kdy krajina se sněhem a mrazem zahalí, ochotná snášet vše, co jí sníh a mráz nakreslí. V jiskřivém šatu zahalená, bělavou září ozdobená. Mrazivou krásou, co zastudí, čeká na jaro, až ji probudí.
To vše, ale v zimním čase, teď vítr své vločky snese a jejich stopy v jiskřivém sněhu, vykouzlí v krajině bělavou něhu.

 

 

Máme pro vás 4 důvody, proč přijet v zimě k nám

 1. Můžete si u nás užít nádhernou zimní krajinou pěšky. Pokud napadne sníh vyjet si na běžkách. Nadýchat se čistého vzduchu a cítit jeho zimní vůni.
 2. Zima je úžasná, má chladné, mrazivé kouzlo, je ideální období pěší turistiku a je-li slunečné počasí, výlety do přírody jsou skutečně příjemné.
 3. Můžete využít klidné místo na odpočinek a načerpat sílu z přírody.
 4. Posadit se pohodlně před krbová kamna, nechat si prohřát kosti a při šálku teplého čaje si v klidu přečíst knihu
 5. Odpočinout si v multifunkčním prostoru a využít domácí saunu

Nevíte, kam se v zimním počasí vydat? My máme rádi procházky do lesa. Les je pro nás místo klidu a pohody. Les voní v každém ročním období jinak a je pro nás vždy potěšením projít se pod ochranou větví jehličnatých i listnatých stromů. Lesem se můžeme projít ke zvoničce na Větrově nebo projít část archeologické naučné stezky. Lesem nás provedou i některé výlety například k rozhledně v obci Radětice, okolo obůrky, na Dubový vrch nebo na horu Burkovák, kde můžeme najít kromlech. Další zajímavá místa najdeme na našem rozcestí. Po procházce se můžeme nechat zlákat pozvánkou do kosmetického studia, pozvánkou na relaxaci nebo můžeme navštívit kryté bazény v okolí.

Máme pro Vás připravenou cykloturistickou mapu Mikroregionu Bechyňsko 1:50 000. Města, obce i zajímavá místa, značené turistické trasy i mnoho dalšího najdeme i na mapách, které vydává Klub českých turistů a to mapy číslo 71 a číslo 76. Tyto mapy vám můžeme zapůjčit.

Máme pro Vás připravený k pronájmu byt č. 2 a byt č. 3. Chtěli byste pobyt u nás darovat? Můžeme Vám vystavit Dárkový poukaz.

Pozvánka na zimní víkend Pozvánka na zimní víkend Pozvánka na zimní víkend Zima

Už máte program na zimní čas? Líbí se Vám naše nabídka? Nezůstávejte jen doma a pojďte s námi poznat zimní krásu krajiny. Nemáte rádi přeplněné hory? Nevadí. Můžete si užít zimní odpočinek, zimní dovolenou, najít sílu a energii. V zimním období je nutná rezervace minimálně 3 dny předem, pro vytopení bytů.

Na shledanou u nás v Haškovcově Lhotě. Těšíme se na Vás. U Šibalů

zpracovala Jana Šibalová

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
haskovcova-lhota.jpg 1889.1 Kb
Tisk článku
Tisk článku

Kalendář akcí

Město Bechyně připravilo kalendář akcí roku 2017. Co myslíte? Bude se Vám něco líbit?

Kalendář akcí Kalendář akcí

Můžete si zajistit pobyt u nás. Na klidném místě nedaleko města Bechyně. Máme pro Vás připravený k pronájmu byt č. 2 a byt č. 3.

Na shledanou u nás v Haškovcově Lhotě. Těšíme se na Vás. U Šibalů

zpracovala Jana Šibalová

Tisk článku

Výzva

Žádost o vrácení knihy

Prosím, neberte si naše knihy domů. Pokud o nějakou knihu máte zájem, přijďte za námi a domluvíme se. Nenapadlo by nás, že si někdo z hostů odveze knihu i s věnováním.

V roce 2017 se nám ztratila kniha "Jak přežít rodinnou pohodu" . Napsal jí Jiří Siegel a ilustroval Josef Flejšar. Josef Flejšar nám jí daroval a podepsal.

Prosím o zaslání knihy zpět. Adresa : Haškovcova Lhota č. p. 21, 391 65 Bechyně

Děkujeme.

Šibalovi