U Šibalů

Ostatní
Tisk článku

Výzva

Žádost o vrácení knihy

Jak přežít rodinnou pohodu

Autor Jiří Siegl
ilustroval Josef Flejšar

Mám k ní jiný vtah. Mám jí ráda, protože vypráví o období, které znám z dětství a dospívání. Vypráví o věcech dávno minulých. Popisuje příběhy z období života, které jsem kdysi i já znala a prožívala. Znám osobně autora ilustrací, Josefa Flejšara. Nikdo mu neřekl jinak než Pepek. Byl můj soused, hodný a šaramantní pán. Maloval doma ve svém ateliéru a každý den, ve tři hodiny odpoledne, šel na procházku se psem. Měl krásného černobílého kokršpaněla a potom tříbarevného baseta. Do dneška vzpomínám na jeho grilované kotlety, lepší jsem snad nikdy nejedla. Znala jsem autora knihy i ostatní postavy v příběhu. Ne osobně, ale jako návštěvy, které jsem jako slušně vychovaná holka vždy pozdravila a odpověděla jim na pár konverzačních otázek. Měla jsem je všechny ráda. Byli to umělci a úspěšní lidé a byli jak z jiného světa, ale přitom na mě byli vždy milí.

Kniha byla pro mě připomenutím dávno uplynulých let. Byla pro mě příjemným čtením pro chvíle odpočinku. Knihu jsem měla ve své knihovničce. Znamenala pro mě více, než jen černobílý proužek v knihovničce.

V roce 2017 se nám ztratila z naší knihovničky kniha"Jak přežít rodinnou pohodu" . Josef Flejšar nám jí daroval a podepsal. Nenapadlo by nás, že si někdo z hostů odveze knihu i s věnováním. 

Prosím, neberte si naše knihy domů. Pokud o nějakou knihu máte zájem, přijďte za námi a domluvíme se. 

Adresa pro zaslání knihy zpět: Haškovcova Lhota č. p. 21, 391 65 Bechyně

Velice děkuji.

Jana Šibalová

Tisk článku