Minulost i současnost Bechyně v Městském muzeu

Pozvánka na stálou expozici do Městského muzea v Bechyni, která vás zavede od dávných časů do přítomnosti. Projdeme se po náměstí a přilehlými ulicemi a zastavíme se na místech kudy kráčela historie a uvidíme stopy, které zanechává současnost. Městské muzeum se mi líbí. Expozice muzea zístala v roce 2015 v prestižní soutěži zvláštní ocenění GLORIA MUSAEALIS!

Minulost i současnost Bechyně v Městském muzeuNávštěva muzea je ideálně prožitý volný čas a expozice v muzeu nás mohou obohatit v pohledu do minulosti i ovlivnit naši přítomnost. Stálá expozice historie města Bechyně byla upravována postupně v letech 2009 až 2014 a je věnována městu Bechyni a jejímu blízkému okolí. Její expozice nás zavedou od pravěku až do současnosti a nabídnou mnoho zajímavých pohledů na propojení minulosti a současnosti. Je to pěkný výlet do minulosti města Bechyně a jeho okolí. Pozvánka na krátkou procházku za poznáním v blízkosti našeho domu.

Co můžeme v muzeu prožít?

Zaujala mě expozice o vodárenství v Bechyni i okolí a selská světnice mi připomněla dávno zapomenuté časy z raného dětství. V selské světnici máte pocit, že na vás dýchla atmosféra v obrázkových knížek pro děti od Josefa Lady.

Minulost i současnost Bechyně v Městském muzeu Minulost i současnost Bechyně v Městském muzeu

Otvírací dobu je možné zjistit na internetových stránkách Kulturního střediska města Bechyně. 

zpracovala Jana Šibalová