Okolí
Tisk článku

Boží muka u cesty jižně od Haškovcovy Lhoty

Zvu vás na nenáročnou procházku nedaleko našeho domu po blízkém okolí Haškovcovy Lhoty. Jižně po cestě vedoucí do Bechyně jsou opravená boží muka.

Boží muka Boží muka se nacházejí na cestě pro pěší z Haškovcovy Lhoty do Bechyně. Jsou cihlová, omítnutá a namalovaná různými odstíny žluté barvy. Čtyřboká stavba božích muk s profilovanými římsami a se stříškou pochází asi z 1. poloviny 19. století. Pod stříškou jsou na každé stěně božích muk výklenky na umístění obrázků svatých. Původní obrázky se bohužel nedochovaly a žádné nové tu zatím nejsou umístěny. Stříška je pokryta pálenou taškou červené barvy a na jejím vrcholu je dvouramenný křížek.

Boží muka

Boží muka se budovala v Čechách na rozcestích a byla pro poutníky místem odpočinku a rozjímání. I my všichni v dnešní době můžeme přijít k božím mukám, odpočinout si a rozjímat o nám blízkých a milých věcech.

Jak se k Božím mukám z našeho pronájmu dostanete?

  • pěšky polní cestou 1 km

Boží muka  u cesty jižně od Haškovcovy LhotyMáme pro vás připravenou cykloturistickou mapu Mikroregionu Bechyňsko 1:50 000.
Města, obce i zajímavá místa, značené turistické trasy i mnoho dalšího najdeme i na mapách, které vydává Klub českých turistů a to mapy číslo 71 a číslo 76. Tyto mapy vám můžeme zapůjčit.

Přejeme vám hodně zážitků. Těšíme se na vás a na shledanou u nás U Šibalů.

zpracovala Jana Šibalová

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
bozi-muka-u-lhoty.jpg 1926.6 Kb
Tisk článku