U Šibalů

Aktuality
Tisk článku

Zima

Zima je jedno ze čtyř ročních období nastávajících v celé zemi. Je obdobím s nejnižšími teplotami a nejkratší dobou denního světla. Astronomická zima začíná zimním slunovratem kolem 21. prosince a končí jarní rovnodenností kolem 21. března. Zima je období sněhu, mrazu i odpočinku. Můžete si užít zimní krásu krajiny i posezení před krbovými kamny. U nás je klidné místo na pobyt.

Přijeďte k nám a užijte si zimní čas. Zima je úžasná, má chladné, mrazivé kouzlo. Najednou se přidá slunce se svými paprsky, to je zážitek. 

Pozvánka na zimní víkend

Zimní krajina
Blíží se zima, kdy krajina se sněhem a mrazem zahalí, ochotná snášet vše, co jí sníh a mráz nakreslí. V jiskřivém šatu zahalená, bělavou září ozdobená. Mrazivou krásou, co zastudí, čeká na jaro, až ji probudí.
To vše, ale v zimním čase, teď vítr své vločky snese a jejich stopy v jiskřivém sněhu, vykouzlí v krajině bělavou něhu.

 

V zimě k nám? Ano, klidně.

  1. Můžete si u nás užít nádhernou zimní krajinou pěšky. Pokud napadne sníh vyjet si na běžkách. Nadýchat se čistého vzduchu a cítit jeho zimní vůni.
  2. Zima je úžasná, má chladné, mrazivé kouzlo, je ideální období pěší turistiku a je-li slunečné počasí, výlety do přírody jsou skutečně příjemné.
  3. Můžete využít klidné místo na odpočinek a načerpat sílu z přírody.
  4. Posadit se pohodlně před krbová kamna, nechat si prohřát kosti a při šálku teplého čaje si v klidu přečíst knihu
  5. Odpočinout si v multifunkčním prostoru a využít domácí saunu

Nevíte, kam se v zimním počasí vydat? My máme rádi procházky do lesa. Les je pro nás místo klidu a pohody. Les voní v každém ročním období jinak a je pro nás vždy potěšením projít se pod ochranou větví jehličnatých i listnatých stromů. Lesem se můžeme projít ke zvoničce na Větrově nebo projít část archeologické naučné stezky. Lesem nás provedou i některé výlety například k rozhledně v obci Radětice, okolo obůrky, na Dubový vrch nebo na horu Burkovák, kde můžeme najít kromlech. Další zajímavá místa najdeme na našem rozcestí. Po procházce se můžeme nechat zlákat pozvánkou do kosmetického studia, pozvánkou na relaxaci nebo můžeme navštívit kryté bazény v okolí.

Máme pro Vás připravenou cykloturistickou mapu Mikroregionu Bechyňsko 1:50 000. Města, obce i zajímavá místa, značené turistické trasy i mnoho dalšího najdeme i na mapách, které vydává Klub českých turistů a to mapy číslo 71 a číslo 76. Tyto mapy vám můžeme zapůjčit.

Máme pro Vás připravený k pronájmu byt č. 2 a výměnek č. 3

Pozvánka na zimní víkend Pozvánka na zimní víkend Pozvánka na zimní víkend Zima

Už máte program na zimní čas? Líbí se Vám naše nabídka? Nezůstávejte jen doma a pojďte s námi poznat zimní krásu krajiny. Nemáte rádi přeplněné hory? Nevadí. Můžete si užít zimní odpočinek, zimní dovolenou, najít sílu a energii. V zimním období je nutná rezervace minimálně 3 dny předem, pro vytopení bytů.

Na shledanou u nás v Haškovcově Lhotě. Těšíme se na Vás. U Šibalů

zpracovala Jana Šibalová

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
haskovcova-lhota.jpg 1889.1 Kb
Tisk článku