U Šibalů

Aktuality
Tisk článku

Adventní čas

Advent je příchod. Příchod něčeho nového. Je to začátek liturgického roku, období čtyř neděl před vánočními svátky. Pro věřící je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Dříve to byla doba postní, kdy byly zakázány veškeré zábavy, tanec a zpěv, což v dnešním světě již není tak striktně dodržováno.

Advent je čas zklidnění. Čas zastavení se v mysli a čas přemítání. Krátký den a především dlouhá noc nás vyzývá ke klidu a právě adventní čas je ten správný okamžik.

Víte, kde budete v adventním čase? Nechcete zůstávat doma a chtěli byste si v klidu odpočinout? Nemáte rádi přeplněná města, přeplněné obchody? Právě pro vás máme nabídku na odpočinek, kde najít sílu a energii adventu v jiném světle. U nás je klidné místo na pobyt. Budeme mít pro vás připravený byt č. 2 a výměnek č. 3. Posezení u krbových kamen s plápolajícím ohněm a třeba při vůni vlastnoručně upečené vánočky nebo cukroví. Mohlo by to být pro vás správné místo na pobyt v adventním čase, které vám můžeme nabídnout.

Adventní časAdventní čas
Nechť vaše kroky mají šťastnou stopu
Nechť srdce
plesají a láska z nich sálá
nejen v adv
entním čase, ale po celé období roku 
nechť zvon zvoní a na cestu života láká.
 

Co s adventem? Jak pohlížet na advent?

 • adventní věnec - má symbolický význam a měl by zajistit zdraví, lásku, ale i štěstí a bohatství
 • jmelí - přináší požehnání a štěstí do domu
 • barborky - větvičky třešně natrhané na svátek sv. Barbory 4. 12. nádherně vykvetou bílými kvítky v období vánoc kolem štědrého dne
 • vánočka - kynuté pečivo ve tvaru vánočky, do které se zapékala mince; nálezci mince předpověděla bohatství po celý následující rok
 • cukroví - pečení cukroví v klidu beze spěchu je významné pro rodinný život; společné chvíle při pečení umožňuje rodině strávit čas v pohodlí a klidu domova a navozuje příjemnou atmosféru díky aromatickým kořením
 • mísa s ovocem - jablíčka spolu se sušeným ovocem a ořechy, to vše jsou symboly blahobytu po celý následující rok
 • vánoční stromek - zdobí společně s chvojím dům a ochraňuje před vším zlým
 • vánoční hvězda - pokojová rostlina oblíbená pro svoje tmavě zelené a sytě červené listy, které se do červena zbarvují právě v zimním období kolem vánoc; vykvétá nenápadnými bílo žlutě zbarvenými kvítky

Adventní čas je čas pomoci druhým, čas dobročinnosti. Pomáhat je přirozená vlastnost člověka. Někdy nevíme, komu pomáhat, aby naši pomoc využil a ne zneužil. Váháme. Najednou to přijde a my najdeme sami sebe a najdeme v sobě sílu pomáhat druhým. Tím, že pomáháme druhým, právě proto, že děláme, co nás baví a těší, pomáháme i sami sobě. Je to propojené. Důležitý je náš vnitřní pocit spokojenosti. Adventní čas je příležitost, podívat se sami na sebe, na to co nás baví a pokud pomůžeme, byť i jedinému člověku třeba milým slovem, dobro se bude šířit kolem nás. 

Adventní čas Adventní čas Adventní čas Adventní čas Adventní čas

V zimním období je nutná rezervace minimálně 3 dny předem, pro vytopení prostor.

Těšíme se na Vás. Na shledanou U Šibalů.

zpracovala Jana Šibalová

Tisk článku

Halloween

Přejeme Všem krásný Předvečer Všech svatých.

HalloweenHalloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Halloween, jehož název vznikl zkrácením anglického All Hallows'Eve je v překladu Předvečer Všech svatých.  Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a koledují o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu a své místo si nachází i v Česku.

O Halloweenu věnujeme tichou vzpomínku našim předkům a Všem zesnulým.

Zpracovala Jana Šibalová

Tisk článku

Podzim

Podzim je jedno ze čtyř roční období, kdy léto postupně přechází v zimu. Astronomický podzim začíná podzimní rovnodenností kolem 23. září a končí zimním slunovratem kolem 21. prosince. Roční období plné barev, stromy ztrácejí listí, dny se krátí a noci prodlužují, ochlazuje se. Podzim nás pomalu, polehounku a přece neobytně připravuje na příchod zimy. Krajina na podzim láká a je přece škoda zůstat jen doma a nepoznat krásu krajiny. Probarvování přírody. Můžete si užít babí léto a jeho podzimní pohodu v přírodě, pěšky nebo na kole a poznat sílu a kouzlo barev v krajině. U nás je klidné místo na pobyt.

Léto se s námi rozloučilo a nastalo další z kouzelných období v roce. Podzim má své nezaměnitelné kouzlo v barevnosti přírody. 

Pozvánka na podzimPozdní léto
Přistál mi na ruku, pavouček malý, spouštěl se po větru, pro splněná přání.
Leze mi po dlani, maličký pavouček, vydal se na cestu, opustil palouček.
Spřádal si kabátek, pro slavné chvíle, z tenoučkých nitek, pro vzdušné cíle.
Stavím se větru, pusť se mé dlaně, připrav se k letu, na rozlehlé pláně.

Máme pro Vás 4 důvody, proč přijet na podzim k nám

 1. Podzimní krajina je jako paleta od malíře, kde najdete všechny barvy v několika různých odstínech, jako v žádném jiném období v roce.
 2. Začátkem podzimu  přichází pozdní léto neboli babí léto, které se vyznačuje slunným a teplým počasím, počasím téměř beze srážek a málo větrným. V noci bývá chladno a k ránu se vytvářejí mlhy, ale po větší část dne je slunné a teplé počasí. Krajina je během babího léta protkaná volně se vznášejícími pavučinami drobných pavoučků. Pavučinky jsou skutečně úžasné, mám je v krajině moc ráda a rok co rok obdivuji jejich krásu. Babí léto přichází nejčastěji v období okolo 28. září – svátek sv. Václava.
 3. Podzim je ideální období pěší turistiku i na procházku do lesů. Pokud je počasí přívětivé, máme plné lesy hub, jen je nasbírat.
 4. Na podzim červenají a dozrávají šípky, barví se do tmavě fialova kuličky bezu černého a je možné nasbírat další plody léčivek.

Často se mě lidé ptají: " Můžeme přijet na podzim?". "Ano", odpovídám, mám podzim a podzimní krajinu ráda. Můžete zkusit sami, jaké je to u nás na podzim.  Přijeďte k nám a užijte si venkovskou turistiku nebo cykloturistiku podzimní krajinou zbarvenou všemi barvami, nadýchat se čistého vzduchu a cítit jeho podmanivou vůni a zažít krásu jemných pavučinek pověšených všude kolem sebe. Doporučuji podívat se na rozcestí a na naše tipy na výlety nebo tipy na zážitky. Vybrala jsem pro vás zajímavosti, výlety jsem doplnila mapkami s doporučenou trasou a budu potěšena, když si nějaký z mých tipů vyberete. Přeji vám hodně nádherných zážitků při poznávání a odpočinku od všedních dnů. "A večer? Co budeme dělat večer?". Můžete si zatopit v krbových kamnech, poslouchat praskání dřeva, jen tak se dívat do ohně nebo s pěknou knihou usednout v blízkosti kamen a nechat se prohřívat. Můžete si popovídat s přáteli.

Pozvánka na podzim Pozvánka na podzim Pozvánka na podzim Pozvánka na podzim Pozvánka na podzim

Nabízíme Vám k pronájmu dva samostatné prostory byt a výměnek, kde můžete objevit klid, pohodu a zázemí pro Váš odpočinek. Byt č. 2 a výměnek č. 3 budou připraveny a na našem rozcestí si můžete najít další výlety po okolí, ale i popis mnohých dalších zajímavých míst. Tak již neváhejte, přijeďte k nám a užijte si podzim s celou jeho kouzelnou hrou barev.

Těšíme se na Vás. Na shledanou u nás U Šibalů v Haškovcově Lhotě.

zpracovala Jana Šibalová

Tisk článku
Tisk článku

Kalendář akcí

Město Bechyně připravilo kalendář akcí roku 2018. Co myslíte? Bude se Vám něco líbit?

Kalendář akcí

Můžete si zajistit pobyt u nás, na klidném místě nedaleko města Bechyně.

Máme pro Vás připravený k pronájmu byt č. 2 a výměnek č. 3. Na shledanou U Šibalů v Haškovcově Lhotě.
Těšíme se na Vás.

Tisk článku