U Šibalů

Aktuality
Tisk článku

Pobyt v létě

Kam pojedeme v létě? To je otázka, kterou si v těchto dnech pokládáme stále častěji. Prohlížíme prosluněné katalogy nebo prohlížíme internetové stránky a sníme o klidném apohodovém místě na pobyt. Vždyť místo pobytu je jeden z nejdůležitějších hledisek, neboť pouze při vhodném výběru místa pobytu načerpáme ztracenou energii, získáme nové zážitky a poznáme něco nového. Musíme se rozhodnout a co nejdříve si vybrat. Stále je z čeho vybírat a můžeme si pro sebe najít to, co nám bude nejvíce vyhovovat. Rezervace na letních pobytů jsou v plném produ.

Dovolená v létěProč přijet v létě právě k nám?

Nabízíme Vám pobyt pro rodinu nebo setkání a odpočinek s přáteli na venkově. Máme pro Vás připravený pronájem části rodinného domu, kde trvale bydlíme. Pokud je část rodinného domu volná, nabízíme k pronájmu byt č. 2 a byt č. 3. Ostatní je již na Vás. Venkovská turistika a poznávání přírody mikroregionu Bechyňsko, kultura a kulturní akce, historie, která prošla okolím nebo jen tak lenošení. Můžete si užít výlety pěšky nebo na kole po okolí. Budete mít nové zážitky a budete se moci dostat do kontaktu se zajímavými místy, které mohou být pro Vás nové, podivuhodné, lehce znepokojivé a po kterých nezůstanou jen snímky v albu, ale snad i něco více. Návštěva u nás možná i zanechá dlouhodobou vzpomínku.

Léto plné květů
Pod slunečníkem slunného léta, v zahradě plné nádherných květů,
se plní všechna přání vzletná a probouzí chuť dne za ranních rozbřesků.
Pod slunečníkem nežného léta v zahradě plné překrásných květů,
svá stébla slepá víra splétá a hraje všemi pocity a tisíci odlesků.

Dovolená v létě

  1. Trvale v rodinném domě žijeme a rádi poradíme, pomůžeme.
  2. Pobyt v pronájatém bytě je vhodný pro všechny, kteří chtějí mít svůj klid.
  3. Získáte nové intenzivní zážitky a to zejména z pěší turistiky, jízdy na kole nebo kontakt s vodou při sjíždějí řeky.
  4. Návštěva zajímavého místa ve vás může zanechat dlouhodobou pozitivní vzpomínku a zajímavých míst je v okolí mnoho.
  5. Léto je ideální období pěší turistiku i na procházky do lesů a pokud je počasí přívětivé je v okolních borových lesích plno borůvek, malin i hub a můžete si je nasbírat.
  6. U nás můžete využít klidné místo na pobyt, odpočinout si a načerpat sílu z přírody.

Dovolená v létěNevíte, kam se v létě vydat? Neznáte Haškovcovu Lhotu ani její okolí? Můžete začít na našem rozcestí.

Máme pro vás připravenou cykloturistickou mapu Mikroregionu Bechyňsko 1:50 000.
Města, obce i zajímavá místa, značené turistické trasy i mnoho dalšího najdeme i na mapách, které vydává Klub českých turistů a to mapy číslo 71 a číslo 76. Tyto mapy vám můžeme zapůjčit.

Pokud máte zájem o využití naší nabídky, neváhejte nás kontaktovat písemně vyplněním kontaktního formuláře nebo telefonicky. Budeme rádi, když využijete naší nabídky a rezervujete si pobyt. Budete mít k dispozici byt č. 2 nebo byt č. 3 i něco navíc. Cena  je stanovená dohodou za obsazená lůžka. 

Dovolená v létěPřejeme Vám šťastnou volbu. Těšíme se U Šibalů

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
haskovcova-lhota.jpg 1889.1 Kb
Tisk článku
Tisk článku

Podzimní nabídka

Nevíte kam se vydat? Přeci k nám.

Babí léto a podzim patří k sobě.  

Kravičky nejsou fialové, ale strakaté, světle hnědé a tmavě hnědé a špinavé a mají rohy a v uších známky a taky se pasou. Kde se pasou? Na loukách nedaleko. Stačí vyjít z vesnice a už je uvidíte. 

Babí léto
Vlaštovky zase odletí,
jsou již přichystané a na drátech sedí, 
dříve než studené mraky nebe zahalí,
nás hebounké babí léto hladí. 

Zveme Vás na podzimní pobyt u nás. Budete mít k dispozici byt č. 2 nebo byt č. 3 a cena je stanovená dohodou. Základní cena pronájmu bytu je od 300,- Kč / lůžko / noc. Pokud máte zájem o pobyt u nás, neváhejte nás kontaktovat

 Volné termíny Volné termíny Volné termíny Nabídka

Přejeme Vám šťastnou cestu k nám. Těšíme se na shledanou U Šibalů.

Tisk článku
Tisk článku

Podzim

Podzim je jedno ze čtyř roční období, kdy léto postupně přechází v zimu. Astronomický podzim začíná podzimní rovnodenností kolem 23. září a končí zimním slunovratem kolem 21. prosince. Roční období plné barev, stromy ztrácejí listí, dny se krátí a noci prodlužují, ochlazuje se. Podzim nás pomalu, polehounku a přece neobytně připravuje na příchod zimy. Krajina na podzim láká a je přece škoda zůstat jen doma a nepoznat krásu krajiny. Probarvování přírody. Můžete si užít babí léto a jeho podzimní pohodu v přírodě, pěšky nebo na kole a poznat sílu a kouzlo barev v krajině. U nás je klidné místo na pobyt.

Léto se s námi rozloučilo a nastalo další z kouzelných období v roce. Podzim má své nezaměnitelné kouzlo v barevnosti přírody. 

Pozvánka na podzimPozdní léto
Přistál mi na ruku, pavouček malý, spouštěl se po větru, pro splněná přání.
Leze mi po dlani, maličký pavouček, vydal se na cestu, opustil palouček.
Spřádal si kabátek, pro slavné chvíle, z tenoučkých nitek, pro vzdušné cíle.
Stavím se větru, pusť se mé dlaně, připrav se k letu, na rozlehlé pláně.

Máme pro Vás 4 důvody, proč přijet na podzim k nám

  1. Podzimní krajina je jako paleta od malíře, kde najdete všechny barvy v několika různých odstínech, jako v žádném jiném období v roce.
  2. Začátkem podzimu  přichází pozdní léto neboli babí léto, které se vyznačuje slunným a teplým počasím, počasím téměř beze srážek a málo větrným. V noci bývá chladno a k ránu se vytvářejí mlhy, ale po větší část dne je slunné a teplé počasí. Krajina je během babího léta protkaná volně se vznášejícími pavučinami drobných pavoučků. Pavučinky jsou skutečně úžasné, mám je v krajině moc ráda a rok co rok obdivuji jejich krásu. Babí léto přichází nejčastěji v období okolo 28. září – svátek sv. Václava.
  3. Podzim je ideální období pěší turistiku i na procházku do lesů. Pokud je počasí přívětivé, máme plné lesy hub, jen je nasbírat.
  4. Na podzim červenají a dozrávají šípky, barví se do tmavě fialova kuličky bezu černého a je možné nasbírat další plody léčivek.

Často se mě lidé ptají: " Můžeme přijet na podzim?". "Ano", odpovídám, mám podzim a podzimní krajinu ráda. Můžete zkusit sami, jaké je to u nás na podzim.  Přijeďte k nám a užijte si venkovskou turistiku nebo cykloturistiku podzimní krajinou zbarvenou všemi barvami, nadýchat se čistého vzduchu a cítit jeho podmanivou vůni a zažít krásu jemných pavučinek pověšených všude kolem sebe. Doporučuji podívat se na rozcestí a na naše tipy na výlety nebo tipy na zážitky. Vybrala jsem pro vás zajímavosti, výlety jsem doplnila mapkami s doporučenou trasou a budu potěšena, když si nějaký z mých tipů vyberete. Přeji vám hodně nádherných zážitků při poznávání a odpočinku od všedních dnů. "A večer? Co budeme dělat večer?". Můžete si zatopit v krbových kamnech, poslouchat praskání dřeva, jen tak se dívat do ohně nebo s pěknou knihou usednout v blízkosti kamen a nechat se prohřívat. Můžete si popovídat s přáteli.

Pozvánka na podzim Pozvánka na podzim Pozvánka na podzim Pozvánka na podzim Pozvánka na podzim

Nabízíme Vám k pronájmu dva samostatné byty, kde můžete objevit klid, pohodu a zázemí pro Váš odpočinek. Byt č. 2 a byt č. 3 budou připraveny a na našem rozcestí si můžete najít další výlety po okolí, ale i popis mnohých dalších zajímavých míst. Tak již neváhejte, přijeďte k nám a užijte si podzim s celou jeho kouzelnou hrou barev.

Těšíme se na Vás. Na shledanou u nás U Šibalů v Haškovcově Lhotě.

zpracovala Jana Šibalová

Tisk článku

Červen 2018

Začátek léta, posekané louky, vůně sena, jemný déšť, slunce a duha. Není to nádhera?

Tisk článku

Kalendář akcí

Město Bechyně připravilo kalendář akcí roku 2018. Co myslíte? Bude se Vám něco líbit?

Kalendář akcí

Můžete si zajistit pobyt u nás, na klidném místě nedaleko města Bechyně.

Máme pro Vás připravený k pronájmu byt č. 2 a byt č. 3. Na shledanou U Šibalů v Haškovcově Lhotě.
Těšíme se na Vás.

Tisk článku