Tipy na pěší výlety
Archeologická naučná stezka

Pozvánka na procházku od pravěku do současnosti v obci Rataje a okolí neboli pravěkou krajinou Jana Karla Hraše. První archeologická naučná stezka v jižních Čechách vznikla v obci Rataje a v jejím blízkém okolí. Zveme vás na 15 km jedinečnou naučnou stezku s popisem jednotlivých zastavení nedaleko našeho pronájmu.


Lesem na Dubový vrch

Vezmeme vás na výlet na Dubový vrch a také údolím řeky Lužnice. Pozvánka na pěší trasu 15 km s popisem zajímavých míst vedenou nedaleko našeho domu.


Okolo Obůrky do údolí Lužnice

Krásný výlet v těsné blízkosti Bechyně pro milovníky nedotčené přírody, milovníky skal, lesů i vody, do míst, odkud z bezpečí můžete při troše štěstí pozorovat daňky a muflony. Zveme vás na 10 km pěší cestu s popisem zajímavých míst nedaleko našeho domu.


Po stopách vodárenské soustavy

Výlet po stopách vodárenské soustavy v Bechyni a okolí budované v letech 1926 až 1928 a zastavení u dvou architektonicky různých vodojemů vybudovaných v okolí Bechyně. Výlet pro milovníky přírody i pro obdivovatele technických památek je zážitek, který můžete využít z dosahu našeho domu.


Přes dva mosty

Nabízím vám intenzivní historický a kulturní zážitek z města Bechyně spojený s krásnou přírodou. Pozvánka na pěší trasu 5 km s popisem zajímavých míst v blízkosti našeho domu.


Přes Smutnou na rozhlednu

Cestou necestou, poli, loukami i lesy půjdeme na výlet přes řeku Smutnou na rozhlednu. Zveme vás na další pěší trasu 12 km. Půjdeme z Bechyně a provedeme vás dalšími zajímavými místy v jejím okolí na dosah našeho domu.


Údolím Lužnice do Dobronic

Jeden z nejpěknějších výletů je výlet na zříceninu hradu v Dobronicích. Pozvánka na pěší trasu 18 km s popisem zajímavých míst vedenou přímo okolo našeho domu.


Židovou strouhou do Nuzic

Krásný výlet pro romantiky a milovníky nedotčené přírody, milovníky skal, lesů i vody, pohádkový kout přírody. Výlet je jedinečný za slunného počasí a nedoporučujeme vydat se na cestu po vydatných deštích. Zveme vás na 15 km pěší cestu s popisem zajímavých míst nedaleko našeho domu.