Rozcestí
Tisk článku

Rozcestník aneb co všechno tu máme

Naše doporučení a odkazy na jednotlivé obce, zajímavosti v okolí i výlety pěšky i na kole. Rozcestník, který vám může napomoci orientovat se na našich webových stránkách.

Rozcestník aneb co všechno tu mámeJsme rádi, že Vám můžeme umožnit prožít si Vaše chvíle volna. Máme pro Vás připravené k pronájmu byt č. 2 nebo výměnek č. 3 a ostatní je již na Vás. Stojíte na rozcestí a nevíte kam se vydat? Náš rozcestník Vám napoví a pomůže v orientaci. Zajímavostí na venkovskou turistiku tu máme dost a dost. Tipy jsou řazeny abecedně. Jsme součástí Mikroregionu Bechyňsko a turistické oblasti Toulava.

Spolu s čekankou čekáme i na Vás. Čekanka obecná je léčivá rostina s modrými květy. Roste ve volné přírodě poměrně hojně v našem okolí u cest, polí, luk, lesů i strání. 

Bechyněřeka Lužnice, Archeologické památky na náměstí, Zastavení na náměstí, Městské Muzeum, Muzeum Turistiky, Židovský hřbitov a synagoga, Kostel Sv. Michala a hřbitov, obec Senožaty, Zvonička na Větrově, Pozvánka na léčení a relaxaci, Pozvánka do kosmetického studia, Přes dva mosty, Po stopách vodárenské soustavy, Okolo obůrky do údolí Lužnice, Přes Smutnou na rozhlednu, Židovou strouhou do Nuzic, Lesem na Dubový vrch, Údolím Lužnice do Dobronic, Na horu Tábor

BorkoviceBlatskou krajinou na borkovická blata

ČernýšoviceČernýšovické jalovce

Dobroniceobec, Údolím Lužnice do Dobronic, kostelík Nanebevzetí Panny Marie

Haškovcova Lhotaobec, sakrální památky v obci, boží mukaArcheologická naučná stezka, Podzimní Švestkovkou, Bechyňské kouleřeka Smutná, Po stopách vodárenské soustavy

Nemějice - Burkovák aneb hora Tábor vrch a kromlech

Nuzice - Židovou strouhou do Nuzic

RaděticeSluneční hodiny, Rozhledna a přírodní park Plziny, Přes Smutnou na rozhlednu, Na horu Tábor

Rataje - Archeologická naučná stezka, Bechyňské kouleřeka Smutná

Soběslavrozhledna Svákov

Sudoměřice u BechyněČernická obora, Bechyňské koule

TáborBotanická zahrada

Týn nad VltavouBarokní sousoší, Velký depot a Bída, řeka Vltava

V našem okolí roste velké množství léčivých rostlin a je možné nasbírat jejich květy, plody nebo listy a využít pro sebe. Rostliny mají pozitivní účinky na organismus každého z nás. Stačí být ve správnou dobu na správném místě a nasbírat to, co nabízejí.
léčivkybez černý, heřmánek, pampeliška, šípek, trnka, třezalka tečkovaná
 

Rozcestník aneb co všechno tu mámeMáme pro vás připravenou cykloturistickou mapu Mikroregionu Bechyňsko 1:50 000.
Města, obce i zajímavá místa, značené turistické trasy i mnoho dalšího najdeme i na mapách, které vydává Klub českých turistů a to mapy číslo 71 a číslo 76. Tyto mapy vám můžeme zapůjčit.

Přejeme Vám klidný, pohodový pobyt a hodně milých zážitků.

Šťastnou cestu a těšíme se na Vás. Na shledanou u nás U Šibalů.

zpracovala Jana Šibalová

Tisk článku