Informace
Tisk článku

Vířivá vana

Vířivá vana neboli vířivka, vířivý bazén, jacuzzi, spa či hot tub je koupací vana se vstřikovacím systémem s cirkulací vzduchu a tlakové vody. Umožňuje masážní a relaxační koupele. Základem je vana nebo bazének napuštěný vodou o objemu do 2 m³, která je dohřívána na požadovanou teplotu. Teplotu napomáhá udržovat izolace a termokryt. Konstrukční řešení umožňuje lehnutí a sednutí Na dně a po bocích vířivky jsou masážní trysky, které se dělí na dvě základní skupiny. Jsou to trysky vodní a vzduchové. Vodní trysky zajišťují vodní masáž. Vzduchové trysky zajišťují bublinkovou koupel. Masáž zajišťují výkonná vzduchová a vodní čerpadla. Kartušová filtrace napomáhá zachycovat nečistoty a čistí vodu. Čistotu vody zvyšuje průtok vody i přes UV lampu. Vířivku je možné ovládat na hlavním ovládacím panelu, kde lze nastavit teplotu vody, filtrační cyklus, zapnout a vypnout vodní masáž s bublinkovou koupelí, nasvítit podvodní červené světlo.

Poležet si v teplé vodě a nechat si tělo hýčkat vodní masáží je způsob relaxace, při kterém si odpočine snad každý. Pobyt ve vířivce přináší mnoho zdravotních benefitů, protože pobyt v teplé vodě ve spojení s intenzivní masáží dokáže s tělem a psychikou opravdové zázraky.

Proč?

Protože prý je to ideální odpočinek. Ten si sice každý představuje jinak, ale pobyt ve vířivce je odpočinek pro tělo i duši. Nechat se nadnášet bublinkami, nechat na sebe proudit proudy vody, prohřát se. Pobyt ve vířivce skvěle působí na uvolnění těla a na psychiku. Podporuje také tvorbu endorfinu, takzvaného hormonu štěstí, a tím napomáhá uvolnění pocitu úzkosti a zmírňuje deprese. Odpočinek se vším všudy, klidem, pohodou.

Protože prý formuje postavu a omlazuje pleť. Proudy vody, které jsou nasměrovány tryskami na různé části těla, plní masážní funkci, jsou svaly v permanentní stimulaci. Svaly se nejen posílí, ale také prokrví. Horká voda ve vířivce podporuje metabolismus a pocení, tím dochází ke značnému výdeji energie. Stačí pouhých 30 minut denně, 6 dní v týdnu a pro ty, jež nechtějí či nemohou vykonávat náročnější sportovní aktivity, je to adekvátní náhradou za cvičení. Celkovému stavu pokožky pobyt ve vířivce prospívá. Proudy vody i bublinky zlepšují stav celulitidy. Prokrvení zvyšuje elasticitu kůže, díky čemuž pleť vypadá mladistvěji.

Protože prý regeneruje svaly a klouby. Pravidelným pobytem ve vířivce tomu můžeme pomoci prevenci bolestí zad a kloubů. Vodní masáž v teplé vodě je nedocenitelná pro uvolnění a zvýšení flexibility svalů. Ty se díky zahřátí v teplé vodě stanou ohebnější, což následně umožní větší rozsah pohybu. Ideální je také jako regenerace po sportovní zátěži. Horká koupel totiž odplaví ze svalů kyselinu mléčnou, která se v nich při aktivitě ukládá a zmírní tak jejich ztuhlost a bolest. Pro klouby se pak léčba hydroterapií považujte za tu nejúčinnější.

Venkovní vířivá vana je umístěná na zahradě. Je tu pro nás majitele a po dohodě i pro Vás. Není to veřejné zařízení a pobyt ve vířivé vaně je na vlastní nebezpečí. U vířivky je zpevněná plocha pro odpočinek, která je částečně chráněná kamennou zdí. Na zpevněné ploše je stůl a čtyři židle a dvě lehátka (pozor na rozpálený povrch při slunečním svitu a vysoké teplotě židlí i lehátek). Je zde umístěna solární sprcha pro osprchování. Vířivá vana je v provozu převážně od začátku května do konce září, po vzájemné dohodě. 

Těšíme se na shledanou. U Šibalů

Tisk článku