Ostatní
Tisk článku

Život je zajímavý

Život je zajímavý se vším, co přináší. Život nám nabízí možnost uskutečnit si svůj sen. Moudří lidé říkají, že nikdy není pozdě. Každý z nás se může postavit na pomyslnou startovní čáru toho, co nikdy nedělal a může začít. Nikdy není pozdě začít plnit si svůj sen. Nikdy není pozdě začít pomáhat.

Nejsem ničím výjimečná, mám ráda život, mojí rodinu. Mám ráda svoji práci a lidi kolem sebe a spoustu dalších věcí, které dělají život krásným. Mám ráda den a noc, radosti i starosti života. Miluji slunečné dny a energii, kterou slunce předává všemu živému. Ráda pozoruji déšť a vlídně přijímám životadárnou vodu, kterou každá dešťová kapka nese pro všechny lidi i pro vše živé na zemi. Bez slunce nejde žít a bez deště nejde žít. Nemůžeme žít bez dne a bez noci a také nemůžeme žít bez radosti a bez starosti. Život by měl být v rovnováze. Pokud se někomu z nás stane, že starosti převáží, je třeba pomoci. Ráda bych pomáhala svým životním příběhem od starosti k radosti.

Život je zajímavýMám svůj sen, chtěla bych pomáhat svým životním příběhem, svými zkušenostmi. Začala jsem psát svoje zkušenosti a svoje příběhy. Postavila jsem se na pomyslnou startovní čáru. Napsala jsem několik příběhů ze svého života, tak, jak to přinášel čas. Myslím si, že osobní příběhy mají zvláštní moc, mají sílu a hloubku. Jsou tou nejlepší zkušeností, nejlepší pomocí. Učíme se z příběhů, učíme se příběhy a osobní příběhy jsou dar pro všechny, kteří chtějí být obdarováni. Příběhy předáváme osobní pozitivní zkušenosti a pozitivní příklady. Otevírají nám všem bránu poznání.  Já jsem svými příběhy pootevřela bránu poznání u Šťastného úsměvu. Jdu dále, ráda bych i nadále psala slova, která pomohou překonat strach, strach z neznáma, strach z nepoznaného. Pokud vím, co mě na cestě čeká, mohu se připravit a nemusím mít z cesty strach. Založila jsem si vlastní webovou stránku, osobní blog. Postupně sepisuji svůj život. Třeba mohou být inspirací i pro Vás, pro Vaši cestu. 

Plním si svůj sen a píšu. O své životné cestě, která je protkána vlastním poznáním, vlastními zkušenostmi, souzněním a pochopením. Píšu o cestě, která nebyla snadná a nebyla bez překážek, ale byla krásná, jedinečná a plná zážitků. Píšu o cestě, plním si svůj sen a pomáhám. Snad? Pomáhám lidem, kterým se do života připletl rozštěp obličeje, stejně jako mě a mému synovi, projít životní cestu s úsměvem. S úsměvem jde všechno lépe.

Na závěr bych ráda poděkovala všem lidem, kteří s láskou a pochopením pomáhali, pomáhají a budou pomáhat. S úctou ke všem kdo pomohli nejen mně, našemu synovi, ale i celé naší rodině.

Jana Šibalová

Tisk článku