Okolí
Tisk článku

Rozhledna Svákov u Soběslavi

Výlet pěšky nebo na kole na bájný vrch a hraditě Svákov spolu s návštěvou nové rozhledny na vrchu Svákov u Soběslavi. Jedinečný zážitek, který můžete využít z dosahu našeho domu.

Rodřevěnná rozhledna na vrcholu hory Svákovzhledna se nachází  630 m západně od cedule označující konec města Soběslav v lesním komplexu Svákov, na okraji Svákovského hradiště. Rozhledna je umístěná na hraně stráně nad levým břehem řeky Lužnice. V blízkosti rozhledny končí žlutá turistická značka vedoucí od železniční stanice Soběslav. Část lesní cesty k rozhledně se opravuje, cyklisté po této části jezdit nemohou,ale pro pěší je bez problémů schůdná. Další možností je přístup ze silnice Soběslav - Nedvědice. Asi 800m před obcí Nedvědice je po pravé straně vjezd do lesa. Zde je možné zaparkovat auto a k rozhledně dojít 1km lesní cestou.

Konstrukce rozhledny je celodřevěná o celkové výšce 13,5 m. Tato výška byla zvolena záměrně, aby netvořila novou umělou dominantu krajiny, ale stavbu, která nebude při pohledu na Svákov příliš nápaná a do prostoru Svákova co nejvíce zapadla. Umístěním rozhledny se využívá velkého převýšení stráně nad řekou Lužnicí a rozhledna tak poskytuje pěkný polokruhovitý výhled východním směrem na město Soběslav a okolní vesnice včetně výhledu na zříceninu Choustníku. Rozhledna je přístupná celoročně a vstup je zdarma. zdroj Správa lesů města Soběslavipanoramatický snímek z rozhledny na vrcholu hory Svákov

kostelík u rozhledny na vrcholu hory SvákovZ našeho pronájmu je vrch Svákov dostupný autem do obce Soběslav nebo k úpatí vrchu a dále pěšky, jak je popsáno výše. Vrch je přístupný je v každém ročním období příjemnou procházkou romantickou přírodu.

Máme pro vás připravenou cykloturistickou mapu Mikroregionu Bechyňsko 1:50 000.
Města, obce i zajímavá místa, značené turistické trasy i mnoho dalšího najdeme i na mapách, které vydává Klub českých turistů a to mapy číslo 71 a číslo 76. Tyto mapy vám můžeme zapůjčit.

Přejeme vám hodně zážitků. Těšíme se na vás a na shledanou u nás U Šibalů.

zpracovala Jana Šibalová

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
svakov.jpg 1851.5 Kb
Tisk článku