Okolí
Barokní sousoší, Velký Depot a Bída

Pozvánka na zajímavé místo, kudy procházela historie a na památku historických událostí je dodnes v krásné krajině k vidění barokní sousoší v celé své kráse. Vydejte se s námi na výlet z našeho domu a nabízíme podrobnější pohled na zajímavé místo.


Bechyňské koule

Chcete si najít svůj vlastní kulatý kámen? Přivézt si z dovolené něco zvláštního? Okolo našeho domu máte možnost projít se po polích a v lesích a možná objevíte to, co nikde nekoupíte. Bechyňské koule.


Blatskou krajinou na Borkovická blata

Výlet po blatské krajině poseté vesnicemi s domy zdobenými selským barokem autem a pěšky po naučné stezce Borkovickými blaty s vůní rašelinišť. Zážitek, který si můžete dopřát v dosahu našeho domu.


Boží muka u cesty jižně od Haškovcovy Lhoty

Zvu vás na nenáročnou procházku nedaleko našeho domu po blízkém okolí Haškovcovy Lhoty. Jižně po cestě vedoucí do Bechyně jsou opravená boží muka.


Burkovák aneb hora Tábor - kromlech

Pozvánka na zajímavé místo v okolí našeho domu a na pěkný výlet v každém ročním období. V blízkosti jihočeské vesnice Nemějice se rozprostírá nenápadný vrch. V roce 2010 zde byla postavena replika megalitické stavby. Kamenný kruh nám poskytne možnost léčení a duchovního posílení. A krásný výhled od kamenného kruhu po členité krásné jihočeské krajině je odměnou a pohlazením na duši pro nás všechny.


Burkovák aneb hora Tábor - vrch

Pozvánka na zajímavé místo v okolí našeho domu a na pěkný výlet v každém ročním období. V blízkosti jihočeské vesnice Nemějice se rozprostírá nenápadný vrch. Na vrchu Burkovák nalezneme místa, kudy prošla minulost, keltové i husité a v roce 2010 zde byla postavena replika megalitické stavby. Energetická místa na samotném vrchu i kamenný kruh nám poskytne možnost léčení a duchovního posílení.


Černická obora

Lákáme vás k návštěvě nejstarší přírodní rezervace, do lesa i k rybníkům. Zveme vás na výlet do chráněného území, na procházku nedaleko našeho domuí s popisem zajímavých míst v okolí.


K Černýšovickým jalovcům

Pozveme vás na tak trochu jiný výlet pěšky nebo na kole do Černýšovic podívat se do chráněného území na Černýšovické jalovce. Vydejte se s námi na výlet z našeho domu a nabízíme pohled na zajímavá místa v okolí.


Kaplička sv. Vojtěcha

Sakrální památky v krajině jsou drobné stavební objekty a setkáváme se s nimi při procházce krajinou. Staly se po staletí součástí krajiny a dotvářejí duchovní poselství minulosti a i v současné době mají svůj neopomenutelný význam. Svatý Vojtěch z kapličky ochraňuje řeku Lužnici, okolní krajinu i všechny pocestné.


Koupání nejen v létě

Pokud je zima moc dlouhá a slunce je schované někde za mraky, když je jaro chladné a nepřívětivé, když je léto moc studené a nebo zase některé dny až moc horké a podzim prší a fouká studený vítr. Tak to nám moc energie zrovna nepřidá. Všichni jsme někdy vyčerpaní a unavení a potřebujeme získat novou sílu. Potřebujeme na chvíli utéci od každodenních starostí, zbavit se stresu a odpočinout si.


Podzimní Švestkovka

Pozvánka na lehkou nejen podzimní vycházku cestou z našeho domu k božím mukám Pany Marie tak, jak ji pro vás připravil náš syn Hynek.


Rozhledna Svákov u Soběslavi

Výlet pěšky nebo na kole na bájný vrch a hraditě Svákov spolu s návštěvou nové rozhledny na vrchu Svákov u Soběslavi. Jedinečný zážitek, který můžete využít z dosahu našeho domu.


Rozhledna v obci Radětice a přírodní park Plziny

Pozvánka na zajímavé místo v okolí našeho domu a na pěkný pěší výlet v každém ročním období.


Řeka Smutná

Řeka se svými vodami spěchá k jihu. Její tok se vine hlubokým skalnatým, místy strmým údolím a ve svém dolním toku tvoří velké meandry. Voda tiše volně plyne a ticho v okolní krajině umocňuje příjemný pocit z přírody a klid na duši.


Sluneční hodiny v obci Radětice

Pozvánka na zajímavé místo v okolí našeho domu a na pěkný pěší výlet v každém ročním období.


Zvonička na Větrově

Zvu vás na procházku na zajímavé místo. Navštívíme zvoničku na Větrově. Od našeho domu je zvonička dostupná pěšky okolo polí a luk, přes les v každém ročním období příjemnou procházkou romantickou přírodu.