Obce
Bechyně - město

Město Bechyně - lázně a letovisko na řece Lužnici.


Dobronice u Bechyně

Dobronice u Bechyně je vesnice nad řekou Lužnicí vyhledávaná turisty. Přinášíme vám trochu z její historie, trochu z její současnosti, popis z našeho pohledu.


Haškovcova Lhota - obec

Malebná jihočeská vesnička Haškovcova Lhota ukrytá v krásném kraji. Přinášíme vám trochu z její historie, trochu z její současnosti, trochu z našeho pohledu.


Haškovcova Lhota - sakrální památky

Sakrální památky v obci Haškovcova Lhota jsou drobné stavební objekty a setkáváme se s nimi při procházce obcí. Staly se po staletí součástí obce a dotvářejí duchovní poselství minulosti a i v současné době mají svůj neopomenutelný význam.


Kostel sv. Michala a hřbitov v Bechyni

Zvu vás na procházku po stopách minulosti obyvatelstva z Bechyně a okolí. Půjdeme z náměstí na sever za městské hradby do Michalské ulice prohlédnout si kostel sv. Michala a hřbitov. Každý z pomníků nese svůj příběh, příběh osoby nebo celé rodiny. Některé ze zajímavých příběhů, které jsou známé nám připomíná panel u vchodu do hřbitova. Některé z příběhů čekají na své připomenutí a mnoho z příběhů nám zůstane navždy utajeno a zahaleno tajemstvím. Zřejmě proto mají stará pietní místa své kouzlo a nostalgii, neboť každý z návštěvníků vchází od říše fantazie. Pozvánka na krátkou procházku za poznáním v blízkosti našeho pronájmu.


Kostelík Panny Marie

Zvu vás na procházku na zajímavé místo. Navštívíme kostelík Nanebevzetí Panny Marie, který se vyjímá na skalnaté strání na okraji obce Dobronice. Z našeho pronájmu je kostelík dostupný pěšky okolo polí a luk, přes les v každém ročním období příjemnou procházkou romantickou přírodu.


Krok za krokem v čase na náměstí v Bechyni

Půjdeme spolu po náměstí a 15 zastavení nám připomene kudy kráčela historie města. Pozorně budeme vnímat odkaz minulosti i současného dění na náměstí. Vyznačené archeologické nálezy na náměstí se mi líbí. Je to pěkné propojení minulostí se současností. Pozvánka na krátkou procházku za poznáním v blízkosti našeho pronájmu.


Minulost i současnost Bechyně v Městském muzeu

Pozvánka na stálou expozici do Městského muzea v Bechyni, která vás zavede od dávných časů do přítomnosti. Projdeme se po náměstí a přilehlými ulicemi a zastavíme se na místech kudy kráčela historie a uvidíme stopy, které zanechává současnost. Městské muzeum se mi líbí. Expozice muzea zístala v roce 2015 v prestižní soutěži zvláštní ocenění GLORIA MUSAEALIS!


Most - Bechyňská duha

Krása údolí, výška skalních útesů porostlými stromy, vody řeky Lužnice, která se vine údolím a úžasný mostní oblouk, který se nad zrcadlící se vodou klene. Mostní oblouk, který připomíná oblouk duhy. Bechyňská duha, most výjimečný mezi mosty, jedinečný a úchvatný.


Muzeum turistiky v Bechyni

Židovská synagoga v Bechyni již léta nesloužila svému původnímu účelu a po celkové opravě budovy našla synagoga nové využití. Navštívit jí můžeme všichni, neboť je zde umístěno první muzeum turistiky v České republice. Muzeum turistiky se mi líbí, je to pěkné propojení minulosti se současností. Zveme vás do muzea za poznáním v blízkosti našeho pronájmu.


Senožaty u Bechyně

Jihočeská vesnička Senožaty se nám představí přímo z komunikace, která ji protíná. Přinášíme vám trochu z její historie, trochu z její současnosti, trochu z našeho pohledu.


Zastavení v čase na náměstí v Bechyni

Archeologická zastavení na náměstí v Bechyni nás zavedou od dávných časů až do přítomnosti. Zvu vás na trochu jinou prohlídku města Bechyně. Na náměstí můžete objevit mnoho nových zajímavých míst včetně romantických zákoutí, která by vás mohla nadchnout a přilákat k prozkoumání i k příjemnému posezení.
Nabízím vám intenzivní historický a kulturní zážitek z města Bechyně spojený s poznáním náznaků historie v blízkosti našeho pronájmu.


Židovský hřbitov a Synagoga

Zvu vás na procházku po stopách minulosti židovského obyvatelstva v Bechyni. Projdeme se po náměstí a přilehlými ulicemi a zastavíme se na místech kudy kráčela historie židovského obyvatelstva ve městě. Připomeneme si odkaz minulosti i současné využití prostor. Muzeum turistiky se mi líbí. Je to pěkné propojení minulostí se současností. Pozvánka na krátkou procházku za poznáním v blízkosti našeho domu.