Tipy na zážitky
Tisk článku

Po řece Lužnici

Láká vás výlet na lodi nebo na raftu? Chcete si prožít zážitek, který nabízí vodácká turistika? Řeka Lužnice je tu právě pro vás. Je vhodná pro všechny milovníky vodácké turistiky, milovníky nádherné přírody a je vhodná jak pro začátečníky, tak pro ostřílené vodáky. Výlet po vodě si můžete užít spolu se zázemím, které vám u nás nabízíme.

Nabízíme vám jednodenní výlet po řece Lužnici. Vybereme si loď nebo raft a vydáme se  vstříc zážitku. Řeka Lužnice si s námi pohraje a její pomalé vody nám umožní prohlédnout si v klidu její koryto vyhloubené v hlubokých údolích, okolní lesy i pole a louky, podívat se na okolní vesničky rozmístěné v blízkosti jejího toku a  dovolí nám zastavit se v hospůdkách posetých okolo jejího toku.

Po řece LužniciMůžeme si naplánovat jednodenní  výlet po Lužnici různé délky. Z Tábora pojedeme 30 km, z Harachovky 26 km, z Lužničanky 16 km, od Stádleckého řetězového mostu 12 km a z Dobronic jen 8 km. Zajímavá místa na trase nás budou lákat k odpočinku i k občerstvení, k posezením uvnitř restaurací i na terasách nebo nás nalákají na technické památky jejich krásu s nádechem historie.

Zajímavosti na trase

Tábor – významné historické město husitů nad řekou Lužnicí si zaslouží celodenní samostatný výlet pro poznání krásy, historie i současnosti
Harrachova Besídka – lesní restaurace založená roku 1902 a posazená do krásné krajiny
Příběnice a Příběničky – zříceniny hradů na obou březích Lužnice a restaurace
Lužničanka – restaurace a rekreační zařízení v obci Bečice na levém břehu Lužnice
Řetězový most u Stádlce – jediný dochovaný empírový řetězový most v Čechách
Dobronice u Bechyně – zřícenina hradu a občerstvení na pravém břehu Lužnice
Bechyňská Duha – železobetonový most nad řekou Lužnicí, kde bude cíl naší cesty po vodě

Půjčit loď nebo raft si můžete v Bechyni. Spolu s lodí nebo raftem vám zapůjčí veškeré další potřebné vybavení a poradí vám a zodpoví vaše otázky ohledně vodácké turistiky. Součástí půjčení je možné domluvit si veškeré služby a to včetně odvozu.

Klidná, volně plynoucí a tolik obdivovaná řeka Lužnice láká každoročně k návštěvě nejen vodáky, ale i nadšené turisty a cykloturisty. Nabízí nám k vidění mnoho zajímavých zákoutí a láká nás k sobě a ukáže nám pohled na půvabnou krajinu. Nabízí nám nádherné přírodní scenérie včetně romantických zákoutí k pěším výletům i výletům na kolech. Nabízíme vám připravený k pronájmu byt č. 2 a výměnek č. 3 u nás U Šibalů v Haškovcově Lhotě.

Máme pro vás připravenou cykloturistickou mapu Mikroregionu Bechyňsko 1:50 000.
Města, obce i zajímavá místa, značené turistické trasy i mnoho dalšího najdeme i na mapách, které vydává Klub českých turistů a to mapy číslo 71 a číslo 76. Tyto mapy vám můžeme zapůjčit.

Přejeme mnoho nezapomenutelných zážitků. Loučíme se vodáckým pozdravem  AHÓÓÓJ. 

zpracovala Jana Šibalová

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
m po řece lužnici.doc Po řece Lužnici 438.3 Kb
Tisk článku