Okolí
Tisk článku

Zvonička na Větrově

Zvu vás na procházku na zajímavé místo. Navštívíme zvoničku na Větrově. Od našeho domu je zvonička dostupná pěšky okolo polí a luk, přes les v každém ročním období příjemnou procházkou romantickou přírodu.

Zvonička na VětrověV místě nazývané Větrov je nově opravená zvonička. Kouzelné místo na procházku. Ke zvoničce sice dojedeme autem, ale pěšky přes les zvaný Borečný je to určitě větší zážitek.

Zvonička je samostatná stavba, která slouží k zavěšení zvonu. Vznik zvoniček byl na základě patentu vydaném Marií Terezií, který nařizoval mimo jiné zvonit při výskytu pořáru. Také se mu říkalo ohňový patent. Zvoničky na základě zmíněného patentu musely být zřízeny v každé obci lišily se podle majetkových možností.

Na Větrově můžeme vidět jednoduchý typ zvoničky samostatně stojící stavbu tvořenou dvěma hranoly a nad zvonem je stříška s křížkem.

Zvonička na Větrově Zvonička na Větrově Zvonička na Větrově Zvonička na Větrově

Jak se na Větrov z našeho pronájmu dostanete?

  • pěšky procházkou po málo frekventované komunikaci, přejdeme komunikaci vedoucí z obce Bechyně přes Senožaty u Bechyně směrem na Opařany a vejdeme do lesa; projdeme lesem za vůně borovic a okolo louky se dostaneme ke zvoničce

Máme pro vás připravenou cykloturistickou mapu Mikroregionu Bechyňsko 1:50 000.
Města, obce i zajímavá místa, značené turistické trasy i mnoho dalšího najdeme i na mapách, které vydává Klub českých turistů a to mapy číslo 71 a číslo 76. Tyto mapy vám můžeme zapůjčit.

Přejeme vám hodně zážitků. Těšíme se na vás a na shledanou u nás U Šibalů.

zpracovala Jana Šibalová

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vetrov.jpg 1890.2 Kb
Tisk článku