Obce

Bechyně - město

Město Bechyně - lázně a letovisko na řece Lužnici.

Město Bechyně leží v malebné krajině nad řekou Lužnicí. Strategicky výhodná poloha nad soutokem řek Lužnice a Smutné lákala k osídlení již od pravěku, v závěru starší doby bronzové a zejména pak v mladší době železné zdde existovala významná regionální mocenská centra. Zřejmě již v 9. století vznikly slovanské hradiště, o kterých nalezneme zmínku v archivních dokumentech, jako sídlo arcijáhnů, církevních správců jižních Čech. Za vlády Jana Lucemburského byla rozrůstající se odsada povýšena na město, které bylo následně opevněno a opatřeno řadou privilegií. Velké škody v historii města pak byly způsobeny dobývání města husity a po dobu třicetileté války. Do roku 1751 byla Bechyně centrem rozlehlého Bechyňského kraje.

Bechyně - městoMezi nejcenější stavební památky patří komplex zámku a pozdně gotický chrám s překrásnou diamantovou klenbou, železobetonový most nazývaný Bechyňská Duha spolu s první elektrifikovanou tratí ve střední Evropě.

Město Bechyně je známá dlouhou tradicí keramické výroby a lázeňské péče, ukáže nám řadu památek a v jejím okolí najdeme krásnou přírodu i krajinu s romantickými zákoutími.

 

Čím vším vás Bechyně může zaujmout?  řeka Lužnice, Archeologické památky na náměstí, Zastavení na náměstí, Městské Muzeum, Muzeum Turistiky, Židovský hřbitov a synagoga, Kostel Sv. Michala a hřbitov, Most Bechyňská Duha, Pozvánka na léčení a relaxaci, Pozvánka do kosmetického studia, Přes dva mosty, Po stopách vodárenské soustavy, Okolo obůrky do údolí Lužnice, Přes Smutnou na rozhlednu, Židovou strouhou do Nuzic, Lesem na Dubový vrch, Údolím Lužnice do Dobronic, Na horu Tábor.

Máme pro vás připravenou mapku Bechyně i cykloturistickou mapu Mikroregionu Bechyňsko 1:50 000.
Města, obce i zajímavá místa, značené turistické trasy i mnoho dalšího najdeme i na mapách, které vydává Klub českých turistů a to mapy číslo 71 a číslo 76. Tyto mapy vám můžeme zapůjčit.

Přejeme vám hodně zážitků. Těšíme se na vás a na shledanou u nás U Šibalů.

zpracovala Jana Šibalová

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
bechyne-krasna-a-privetiva.pdf 831.3 Kb