Obce
Tisk článku

Zastavení v čase na náměstí v Bechyni

Archeologická zastavení na náměstí v Bechyni nás zavedou od dávných časů až do přítomnosti. Zvu vás na trochu jinou prohlídku města Bechyně. Na náměstí můžete objevit mnoho nových zajímavých míst včetně romantických zákoutí, která by vás mohla nadchnout a přilákat k prozkoumání i k příjemnému posezení.
Nabízím vám intenzivní historický a kulturní zážitek z města Bechyně spojený s poznáním náznaků historie v blízkosti našeho pronájmu.

Zastavení v čase na náměstí v BechyniMěsto Bechyně uchovala zachovalé historické jádro včetně náměstí do dnešní doby a historické jádro města tak představuje jedno z nejhodnotnějších městských památkových území v Čechách. Náměstí v městě Bechyni se může právem řadit mezi nejzajímavější náměstí v Čechách. Náměstí nese jméno jedné z nejvýznamnějších osob českých dějin T. G. Masaryka, dominuje mu kostel sv. Matěje a na náměstí má i své místo kašna s fontánou. Na náměstí i na celou Bechyni je nádherný pohled k věže kostela sv. Matěje.

Zastavení v čase na náměstí v BechyniV roce 2011 byla provedena rekonstrukce náměstí a během archeologického průzkumu byly objeveny stopy po osídlení i množství keramiky z dávno minulých dob. Město Bechyně využilo nových poznatků archeologického průzkumu, zdokumentovalo archeologické nálezy a na náměstí byly vyznačeny místa nálezů nejen keramickými tabulkami s čísly, ale i odlišnou kvalitou a barvou dlažby. Náměstí se tak stalo zajímavější občany i pro návštěvníky města, neboť na každém kroku je poznat nádech historie.

Můžeme zajít do městského muzea, které se nachází na náměstí. V muzeu nás mohou obohatit v pohledu do minulosti i ovlivnit naši přítomnost. Stálá expozice historie města Bechyně byla upravována postupně v letech 2009 až 2014 a je věnována městu Bechyni a jejímu blízkému okolí. Její expozice nás zavedou od pravěku až do současnosti a nabídnou mnoho zajímavých pohledů na propojení minulosti a současnosti. Je to pěkný výlet do minulosti nejen města Bechyně, ale i po okolí.

Náměstí za propojení historie se současností obdrželo cenu – Prestižní stavba jižních Čech 2010 – 2012.

Zastavení v čase na náměstí v Bechyni Zastavení v čase na náměstí v Bechyni Zastavení v čase na náměstí v Bechyni Zastavení v čase na náměstí v Bechyni

zpracovala Jana Šibalová

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
náměstí.pdf 961.3 Kb
Tisk článku